Lodní navigace

Existuje mnoho kvalitních přístrojů, díky nimž budete mít vždy ten správný kurs. To v praxi znamená, že poplujete správně a bezpečně.

Do „Lodní navigace“ dnes patří v první řadě samotné navigace GPS, dále pak hloubkoměry, windmetry, radary, vysílačky, ale třeba i kamerové systémy s nočním viděním.  Všechny přístroje mezi sebou komunikují, a proto již dnes není zapotřebí mnoha přístrojů na palubní desce. Veškeré informace jsou tak svedeny do jednoho zobrazovacího zařízení, kde je dále možné připojit kompletní data motoru lodi (teploty, tlaky množství provozních kapalin, spotřeby paliv), nebo počítač s připravenou trasou.

Moderní lodní navigace naplánují bezpečnou trasu na základě dat o Vaší lodi (ponor, šířka, délka a výška plavidla na hladinou), dat mapového podkladu a přílivu a odlivu. Stačí aktivovat autopilota (u plachetnice větrného pilota) a už jen kontrolovat přístroje a těšit se z bezpečné plavby i za špatných podmínek.
V tomto oboru je naše společnost autorizovaným dealerem produktů GARMIN, špičky na světovém trhu v oblasti námořní navigace.

Garmin lodni navigace logo

Lodní navigace Garmin